Bilime göre ölümden sonra hayat var mı?

İnsanlık tarihinin asırlardır üzerinde düşündüğü fakat bir türlü cevabını bulamadığı en önemli konudur “Ölümden sonra hayat var mı? Öldükten sonra ne olacak? Nereye gideceğiz?”. Günümüzün en önemli bilim insanlarından olan Dr. Robert Lanza’nın ölümden sonra hayat olup olmadığıyla ilgili bilimsel açıdan bir cevabı var.

Ölümden sonra hayat var mı? Sorusunu kime sorarsanız sorun size net bir cevap veremeyecektir. Genellikle alacağınız 2 farklı cevap vardır. Bunlardan biri öldükten sonra hayat olmayacağı – sonsuza dek yok olacağımız, 2.si ise bizi yaratan bir varlığın olduğu, öldükten sonra cennet – cehennemin bizi beklediğidir. Peki;

Bilime göre ölümden sonra hayat var mı?

Yaptığı çalışmalarla Dünyaya adını duyurmuş, en önemli bilim insanlarından biri olan kök hücre araştırmacısı Dr. Robert Lanza, kuantum teorisi yoluyla gerçekleştirdiği araştırmalar neticesinde bir cevaba ulaşmış.

DR. Robert Lanza’ya göre ölümden sonra bilincimiz kaybolmuyor, sadece yaşadığımız evrenden başka bir evrene transfer oluyor. Bedensel olarak ölümün bir son olmadığını söyleyen Lanza, ölümün algının bir parçası olduğunu ve farkındalığımızın yarattığı bir illüzyon olduğunu söylüyor. Yani ölümle hayat son bulmuyor, başka bir boyutta sonsuza dek sürüyor.

Enerjinin hiçbir zaman tamamen yok olmadığı gerçeği üzerinden insanı insan yapan en önemli unsurun enerji olduğunu belirten Lanza, bilincimizin ölümden sonra kaybolmadığını belirtiyor.

[vurgu color=”#dd0000″]Peki sizce ölümden sonra hayat var mı?[/vurgu]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir