Sosyal Medya

Facebook, Twitter ve YouTube neden yavaşladı?

Her olayda Facebook, Twitter, Youtube gibi büyük sosyal paylaşım platformları daha çok hızlandırılması gerekirken yavaşlatılıyor. Hızlandırılması dedim çünkü insanlar tepkilerini daha çok belli etmek istedikleri anda, bir de bakıyorlar ki erişim sağlayamıyorlar.

Peki dün yaşanan olaydan sonra Facebook, Twitter ve YouTube neden yavaşladı?

Dün akşam saatlerinde Türkiye’nin başkenti Ankara‘da  Çağdaş Sanatlar Merkezi‘ndeki bir resim sergisinin açılışına katılan Rusya‘nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, bir polis tarafından silahlı saldırıya maruz kaldı. Önce ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan büyükelçi, daha sonrasında bütün uğraşlara rağmen hayatını kaybetti.

Bunun gibi ciddi bir durum (Özellikle Türkiye – Rusya ilişkileri açısından), bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu ve hem Twitter, hem de Facebook’ta gündemin ana konusu büyükelçiye yapılan bu saldırı oldu. Ancak son zamanlarda sık sık maruz kaldığımız internete erişim engeli tekrardan kendini gösterdi.

Dün akşam saat 20:00’dansonra ülke genelinde internette yaşanan problem giderek artmış durumda. Bundan dolayı kullanıcılar her zaman olduğu gibi VPN servislerine yöneldiler.

Neyse ki bugün itibariyle şuan için bir sıkıntı gözükmüyor. Eğer bir değişiklik olursa bu yazının altından sizlere geri dönüş yapacağız;

Güncelleme; Şuan için bütün sitelerin durumu STABİL (07.03.2019)

admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı