Facebook yanıt vermiyor hatası ve çözümü

Bu yazımızda sizlere “Facebook yanıt vermiyor” hatasının nedeni ve çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Facebook’ta gezerken hiç olmadık yerlerde karşınıza “Facebook yanıt vermiyor. Kapatmak ister misiniz?” şeklinde bir hata çıkabilir. Öncelikle bu hatanın sebebi bilinmemekle birlikte, birçok sebebi olabilir. Peki bu hata nasıl çözülür?

Telefonu kapatıp açın

Telefonu kapatıp açmak uygulamaların tamamını tekrardan başlatacağı için çözüm yolu olabilir.

Güncellemeleri kontrol edin

Son çıkan güncellemeler her zaman uygulamanın sağlıklı biçimde çalışabilmesini sağlar. Bu yüzden uygulamaları güncel tutmak önemlidir.

Bunun için Google Play Store‘yi açın ve sol üst kısımda bulunan ikona tıklayın. Ardından uygulamalarım ve oyunlarım kısmından tümünü güncelle seçeneğine dokunun.

Önbelleği temizleyin

Her hatanın çözümünde olduğu gibi Facebook yanıt vermiyor hatasının çözümünde de bu yöntem önerilir.

Bunun için telefonunuzun ana ekranında bulunan ayarlar bölümüne girin ve uygulamalara tıklayın. Ardından sırasıyla uygulama yöneticisi > Facebook > hafıza > önbelleği temizle yolunu izleyin.

Uygulamayı silip tekrar yükleyin

Yüklenme esnasında herhangi bir problem yaşanmışsa eğer, bunu anlamanız imkansızdır. Her ihtimale karşı uygulamayı sağlama almak için silip tekrar yükleyin.

Eğer bu yöntemleri uyguladıktan sonra bile Facebook yanıt vermiyor hatası ile karşılaşmaya devam ediyorsanız, son çare olarak telefonunuza format atmanız gerekir.

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir