Google Play Store geri ödeme işlemi nasıl yapılır?

Google Play Store üzerinden herhangi bir uygulama veya uygulama içerisinde ürün satın aldınız diyelim. Daha sonradan gereksiz olduğunu düşündünüz ve aldığınıza pişman oldunuz. Google Play geri ödeme nasıl yapılır? Anlattık.

Google Play Store geri ödeme

Öncelikle Google Play Store‘dan paranızı geri alabilmek için 2 farklı geri ödeme yöntemi olduğunu belirtelim. Bunların ilki satın aldığınız bir uygulamayı üzerinden fazla zaman geçmeden geri iade etmektir. Bunun için Play Store’dan satın aldığınız uygulamaya girin ve “Geri ödeme yap” butonuna tıklayın. Ardından oyun telefonunuzdan kaldırılacak ve en geç 20 dakika içerisinde paranız hesabınıza gönderilecektir.

2. geri ödeme yöntemi ise herhangi bir uygulama içerisinden (genellikle online oyunlar) elmas veya kredi satın aldığınızda yapmanız gereken yöntemdir. Bu işlemi yapabilmek için Google Play Store hesabınıza herhangi bir tarayıcıdan giriş yapmanız gerekiyor. Yani telefonunuza yüklü olan uygulama ile geri ödeme işlemini yapamazsınız. Şimdi gelelim bunu nasıl yapacağımıza:

  • Google Play Store hesabınıza girin.
  • Soldaki menüden Hesap bölümünü seçin.
  • Sipariş geçmişi başlığı altından satın aldığınız uygulama veya oyun içi kredileri rahatlıkla geri ödeme yöntemiyle alabilirsiniz. Bunun için uygulamanın sağ tarafında bulunan “sorun bildir” butonuna tıklayın.
  • Bu satın alma işlemini bir arkadaşım veya aileden biri onayım olmadan yaptı” seçeneğine tıklayın.
  • Eğer uygulamanın farklı bir yaptırımı yoksa en geç 2 gün içerisinde geri ödeme işlemi gerçekleşir.

İşte bu kadar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir