Her yerde çalışabilmek için gereken donanımlar

Diyelim bilgisayar üzerinden yürütebileceğiniz bir işte çalışıyorsunuz. İşinizi kendi evinizde yapmak için patronunuzdan izin aldınız ve sonuç olumlu oldu. Peki evde nasıl çalışırım? Her yerde çalışabilmek için gereken donanımlar neler?

Dizüstü bilgisayar (Laptop – Notebook)

İşinizi telefon veya tabletten yapmayı düşünmüyorsunuz değil mi? Bir dizüstü bilgisayarınız yoksa, hemen almanızı tavsiye ederim.

Yalnız dizüstü bilgisayar satın alırken dikkat etmeni gereken şeyler var. Nedir bunlar? Az çok tahmin edebileceğiniz gibi; bir yerden bir yere giderken rahatlıkla taşıyabileceğiniz(hafif), çok fazla alan istemeyen(ince) bir tasarıma sahip dizüstü bilgisayar.

Benim tercihim Dell Inspiron serisidir.

4G hızında internet paketi

Ofisiniz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı sağlıklı bir şekilde kurabilmek için hızlı bir İnternet paketi şart.

Wi-Fi bağlantınızın olmadığı durumlarda kullanabileceğiniz 4G hızındaki bir İnternet bağlantısı her zaman yedeğinizde olmalıdır. Buradaki püf nokta; şirket verilerinizi tehlikeye atmayacak, güvenilir bir İnternet sağlayıcısından İnternete erişim hizmeti almaktır.

Kendinize çevrimiçi araç seti oluşturun

Satın aldığınız bilgisayarın markası veya donanımı ne olursa olsun, kendinize iş için çevrimiçi araçlardan oluşan bir araç seti oluşturun. Windows live hotmail ile e-posta adresi oluşturun, Google’ın çevrimiçi hizmetlerinden faydalanın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir