iPhone mesaj gönderilemedi
iPhone

iPhone mesaj gönderilemiyor | Mesaj 2 kere gidiyor

iPhone mesaj gönderilemedi uyarısı

iPhone mesaj gönderilemedi hatası için Apple‘ın aşağıdaki yönergelerini okuyun.

– iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı yeniden başlatın.
– Ağ bağlantınızı kontrol edin. iMessage veya MMS olarak mesaj göndermek için hücresel veri veya Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız vardır. SMS mesajı göndermek için hücresel ağ bağlantınızın olması gerekir. Wi-Fi ile Arama özelliğini açarsanız Wi-Fi üzerinden SMS mesajı gönderebilirsiniz.
– Göndermeye çalıştığınız MMS veya SMS gibi mesaj türlerinin desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için operatörünüze danışın.
– iPhone’da Grup MMS mesajı göndermeye çalışıyorsanız Ayarlar > Mesajlar’a gidin ve MMS Mesajlaşma’yı açın. iPhone’unuzda MMS Mesajlaşma veya Grup Mesajlaşma özelliğini açmaya yönelik bir seçenek görmüyorsanız operatörünüz bu özelliği desteklemiyor olabilir.
– Aygıtınızda görüntü ve videoları almak için yeterli alan olduğundan emin olun.
– Kişi için doğru telefon numarasını veya e-posta adresini girdiğinizden emin olun.
– Etkinleştirme Bekleniyor uyarısını görüyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

https://support.apple.com/tr-tr/HT204065#exclamationpoint

iPhone telefonlarda mesaj gönderilemedi hatasının genel nedeni internet bağlantısının olmamasıdır. Eğer bağlantınızın olduğuna eminseniz, ağ ayarlarını sıfırlayın. Bunun için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine dokunun.

iPhone mesaj 2 kere gidiyor – Aynı mesaj 2 kere gönderiliyor veya 2 kere geliyor

Mesaj alırken veya gönderirken bir kaç dakika arayla 2 kere gönderilmesi veya 2 kere gelmesi canımızı sıkabiliyor. Bunun çözümü olarak iPhone telefonunuzu açın. Ayarlar > Bildirimler > Mesajlar > Uyarıları yinele > 1 kez olan seçeneği “Asla” yapın. Böylelikle bildirimler 2 kere gelmeyecektir.

iPhone telefonlarda sadece SMS ile mesaj göndermek

Eğer mesajlarınızın internet bağlantısı yoluyla değilde sadece SMS ile gönderilmesini istiyorsanız: Ayarlar > Mesajlar > iMessage seçeneğini kapatabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir