“Şuan indirilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin” hatası ve çözümü

Android telefonunuzu her açıp kapattığınızda “Şuan indirilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin” veya “Multimedya mesajından ek indirilemedi. Daha sonra tekrar deneyin.” hatalarından birini alıyorsanız, her iki sorunun da kaynağı ve çözümü aynıdır.

”Şuan indirilemiyor, Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.” Hatası neden çıkar?

Bu hatanın tek nedeni herhangi birinden aldığınız MMS mesajıdır. Eğer mesajı aldığınız anda internetiniz kapalıysa doğal olarak mesaj telefonunuza indirilemeyecek ve hata ile karşılaşacaksınız. Hatta belkide internetinizi açtıktan sonra bile bu hata karşınıza çıkmaya devam edecek.

Peki sürekli karşıma çıkan bu hatadan nasıl kurtulurum? (Evet, sizi anlıyorum. Hatanın telefon ekranında sürekli belirmesi fazlasıyla can sıkıcı. Hemen çözümüne geçelim.)

”Şuan indirilemiyor, Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.” Hatası çözümü

Bu sorun hakkında forumlarda araştırma yaptım. Çoğu android kullanıcısı format atarak sorunu çözmüşler. Fakat boşuna uğraşmışlar…

İlk olarak telefonunuzda MMS ayarları var mı yok mu kontrol edin. Bazı telefonlarda bu ayar kısmı açık olur. Eğer açıksa “MMS mesajlarını otomatik al” seçeneğini kapatmak sorunu çözebilir.

Eğer telefonunuzda böyle bir ayar kısmı yoksa son çare olarak telefonunuza gelen bütün MMS mesajlarını silmeniz sorunu ortadan kaldıracaktır.

Not: Önemli mesajlarınız varsa SD karta veya herhangi bir depolama aygıtına yedekleme yapmayı unutmayın(!)

One comment

  1. merhaba, LG Leon var. Şu an indirilemiyor. Daha sonra tekrar deneyiniz. mesajını ne yaptıysam kesemedim. MMS i komple kapattım mesajları sildim olmadı olmadı. Başka bir çözümü varsa paylaşmanızdan çok memnun olurum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir