USB aygıtı tanınmadı
Windows

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözüm Yöntemleri

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda USB aygıtı tanınmadı hatası (USB device not recognized) nedir? Nasıl çözülür? Anlattık.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]USB aygıtı tanınmadı. Bu bilgisayara bağladığınız en son USB aygıtı arızalı olduğundan Windows bu aygıtı tanımadı.[/box]

Neden?

Bu hatayla karşılaşma sebebiniz aşağıdakilerden biri olabilir.

  • USB sürücü bozuk olabilir.
  • USB denetleyicileriniz bozuk olabilir.
  • Kullandığınız işletim sistemi güncel olmayabilir.
  • Anakart sürücüleri güncel olmayabilir.

USB aygıtı tanınmadı hatası genellikle dizüstü bilgisayarlarda meydana gelen bir hatadır. Bu sorunla karşılaşanlar aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirler.

Çözüm

  • Sağ alt köşede bulunan pil kısmına sağ tıklayın ve Güç seçenekleri > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > USB ayarlarını bulun ve + seçeneği ile genişlettikten sonra USB seçmeli askıya alma ayarı altındaki 2 ayarı da devre dışı yapın.
  • Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt yöneticisi > Evrensel seri veri yolu denetleyicileri kısmına tıklayın ve herhangi birinde ünlem işareti varsa sağ tıklayıp güncelleyin. 
  • Başlat > Arama kutusuna Windows Update yazın ve açın. Güncelleştirmeleri denetleyin. Eğer yüklenmemiş güncelleme varsa yükleyin.

Yukarıdaki yöntemler USB aygıtı tanınmadı hatasının ana çözüm yöntemleridir. Eğer detaylı çözüme ulaşmak istiyorsanız bu yazının altındaki kaynak > microsoft yazısına tıklayabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir