WhatsApp durduruldu hatası ve çözümü

Bu yazıda genellikle Samsung başta olmak üzere LG, Sony ve Asus gibi Android telefonlarda ortaya çıkan “Maalesef WhatsApp durduruldu” hatasının çözümünden bahsedeceğiz.

“Maalesef WhatsApp durduruldu” hatası çözümü

  • Öncelikle Android telefonunuza yazılım güncellemesi gelip – gelmediğini kontrol edin. Bunun için sırasıyla Ayarlar > Hakkında > Yazılım güncellemesi bölümünden kolaylıkla yazılımınızı güncel tutabilirsiniz.
  • WhatsApp uygulamasının önbellek verilerini temizleyin. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > WhatsApp > Hafıza > Veriyi sil – Önbelleği temizle seçeneklerine dokunun.
  • Herhangi bir WhatsApp güncellemesi olup olmadığını Google Play Store yoluyla kontrol edin.
  • Eğer bu maddelerin hiç biri WhatsApp durduruldu hatasını çözmenize yardımcı olmadıysa, son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin.

Not: Açıkçası telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmenizi tavsiye etmiyorum. WhatsApp durduruldu gibi hatalar genellikle düşük seviye telefonlarda donanım yetersizliği sebebiyle meydana gelmekte.

Bir önceki yazımız Google Play Store durduruldu hatasının çözümü hakkında bilgi vermektedir.

One comment

  1. Whatsapp uygulamasının en güncel versiyonunu apk olarak indirdim yinede çözemedim. Son olarak dediğiniz gibi telefona format attım ve sorun çözüldü. Eskiden sık sık whatsapp durduruldu hatası alırken şimdi çok seyrek alıyorum bu hatayı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir