WhatsApp ses kaydı indirme
Sosyal Medya

WhatsApp Ses Kaydı İndirme

WhatsApp’da atılan ses kaydı indiriliyor mu? WhatsApp ses kaydını telefona indirme.

Geçenlerde çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’da “herhangi birinin yolladığı ses kaydını telefonuma indirebilir miyim?” şeklinde soru yöneltildi. Bende bu sorunun cevabını nasıl yapılacağını bilmeyenler için yeni içerik paylaşarak anlatmak istedim.

WhatsApp ses kaydı nereye kaydoluyor?

WhatsApp ses kayıtları Android telefonlar için WhatsApp > Media > WhatsApp Voice Notes klasörüne kaydoluyor. iPhone telefonlarda ise dosyalarım klasörüne kaydolmuyor. Sadece WhatsApp medyaları içerisinde kalıyor. Eğer Android telefonunuzda belirttiğim klasörde ses kaydını bulamıyorsanız aşağıdaki yöntem işinize yarayacaktır. Hem Android hemde iOS için geçerlidir.

WhatsApp’da ses kaydını telefona indirme

WhatsApp ses kaydını indirmek için size gönderilen ses kaydını seçin. İlet deyin ve ardından paylaş butonuna dokunun.

Böylelikle ses kaydını Mail veya Messenger üzerinden istediğiniz kişiye iletebilir, kaydetmek istiyorsanız dosyalara kaydet diyerek telefonunuza indirebilirsiniz.

Eğer iPhone kullanıyorsanız dosyalara kaydet dedikten sonra iPhone’umda menüsünün altındaki Pages klasörüne yedekleme yapabilirsiniz. Yedeklenen ses kaydını iPhone arayüzünden dosyalar > iPhone’umda > Pages klasörünün içinde bulabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir