Wolfteam hata vermeden oyundan atma sorunu ve çözümü

Geçmişten günümüze en sevilen oyunlardan, Wolfteam. Son zamanlarda oyuncu sayısında büyük düşüşler olsa da, hala belli oyuncu kitlesine sahip. Bu düşüşün nedenlerinden biriyse oyun içerisinde alınan çeşitli hatalar. Bu hatalar zaman zaman oyuncuların canını sıkabiliyor. Örneğin aşağıda bahsedeceğimiz hata vermeden oyundan atma sorunu bunlardan biri.

Wolftam hata vermeden oyundan atma sebebi nedir?

Oyun çıktığı zamanlarda Windows XP, Vista ve Windows 7 sürümleri için uyumlu hale getirilmiş. Daha sonrasında teknik ekibin yetersizliğinden midir, oyunun yapısından mıdır bilinmez, Windows 8 ve sonraki sürümlerde hata vermeden oyundan atma sorunuyla karşılaşmak kaçınılmaz.

Aşağıda yazılan yöntem kesin çözün olmamakla birlikte, Wolfteam hata vermeden oyundan atma sorununu büyük oranda azaltıyor diyebilirim. Aşağıdaki yöntemleri adım adım takip edin.

Wolfteam hata vermeden oyundan atma sorunu çözümü

  • Wolfteam oyununa sağ tıklayın
  • Özellikler diyin.
  • Uyumluluk kısmına gelin ve Uyumluluk modunun altında bulunan “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu” seçin ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Windows XP (Service Pack 3) olarak ayarlayın.
wolfteam hata vermeden oyundan atma sorunu çözümü
wolfteam hata vermeden oyundan atma sorunu çözümü
  • Tamam’a tıklayın.

Yukarıda belirttiğim gibi bu yöntem kesin çözüm değildir fakat hatayı kısmi olarak azaltacaktır. Eğer hata vermeden oyundan atma sorununa kökten çözüm istiyorsanız, bilgisayarınıza Windows XP veya Windows 7 işletim sistemlerinden birini kurmanız gerekecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir