YouTube Videolarını Instagram’a Yükleme

Youtube‘da gezinirken herhangi bir video ilgimizi çekti diyelim. Bu videoyu Instagram platformuna yüklemek istiyoruz. Çeşitli uygulamalar ve programlara ihtiyaç duymadan Youtube videolarını Instagram’a nasıl yükleriz? Merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Youtube’dan Instagram’a video yükleme işlemini http://www.tube2gram.com online video dönüştürme sitesi yardımıyla yapacağız. Sitenin özelliklerinden biraz bahsedelim.

Öncelikle sitenin en büyük özelliği videonun süresini istediğimiz gibi ayarlayabiliyor olmamız. Bildiğiniz gibi Instagram’a istediğimiz uzunlukta video yükleyemiyoruz. Videolar 1 dakikayı geçmeyecek şekilde yüklenebiliyor. Örneğin 3 dakikalık bir Youtube videosunu Tube2gram ile kesip 1 dakikaya indirerek rahatlıkla Instagram’a atabiliriz. Zaten en fazla 1 dakikalık video indirmeye izin veriyor. Peki Tube2gram nasıl kullanılır?

  1. Yukarıda linkini paylaştığım web sitesine girin.
  2. Post Youtube To Instagram seçeneğine tıklayın.
  3. İstediğiniz Youtube videosunun linkini yapıştırın. Zaten site yapıştırdığınız gibi videonun ön izlemesini hazırlayacaktır.
  4. Videonun alt tarafında bulunan zaman çizelgesini Instagram’a yüklemek istediğiniz 1 dakikalık kısmına göre ayarlayın.
  5. Aşağıda bulunan yeşil renkli Start Download butonuna tıklayın.
  6. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza aşağıdaki seçenekler çıkacak.
post youtube to instagram

Download Video butonuna tıklayarak videoyu bilgisayarınıza indirebilir, Download your phone butonuna tıklayarak ise telefonunuza kaydedebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki kutucuğa e-mail adresinizi yazıp Send email derseniz videoyu mail yoluyla adresinize gönderebilirsiniz.

Bütün bu işlemlerden sonra artık Youtube videosunu Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir